Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
2012-ben jelentősen változtak azok az állatvédelmi előírások, amelyek a kutyatartásra vonatkoznak. Pallós László példaként említette a kutyák kötelező mikrochipes megjelölését. Hozzátette: 2013. január elsejét követően már valamennyi négy hónapos életkort betöltött ebet csak úgy lehet tartani, ha azt egyedileg mikrochippel megjelölték. Ezeknek a kutyáknak az adatai egy állami ebadatbázisba kerülnek. "Örömmel mondhatom, hogy már másfél millió kutyába került egyedi jelölés. Vagyis, ha elvesznek, akkor nagyon hamar visszakerülhetnek az aggódó gazdikhoz"- fogalmazott a NÉBIH igazgatóhelyettese.
Szintén a kutyatartással voltak kapcsolatosak azok a változások, amelyek a minimális férőhelyeket megadták, "gyakorlatilag a különböző méretű kutyák esetében, egy bizonyos férőhely minimumot ad meg a jogszabály, amely szükséges ahhoz, hogy tartósan a kutyát azon a helyen lehessen tartani".
Pallós László hozzátette: változott annak a szabályozása is, hogy egy ebet, milyen módon lehet veszélyessé minősíteni, az eb egyedi viselkedése az, amely alapján kezdeményezhetik azt, hogy őt veszélyessé minősítse a hatóság.
"Változott ezen túlmenően az állatvédelmi bírság is, hiszen nagyon sokáig volt hatályban egy korábbi jogszabály, amelyet korszerűsíteni kellett. Az állatvédelmi bírság kiszabásakor, egy alapösszeggel számol a hatóság, ami 15 ezer forint, és az eset súlyosságától, az elkövető személyétől, a cselekmény súlyától, ismétlődésétől függően, ezt különböző szorzókkal sokszorozza meg hatóság."
Az állandó láncon tartást eddig is tiltotta a jogszabály. Pallós László azonban felhívta a figyelmet, hogy 2016-tól ez kikötés tovább szigorodik, már a tartós láncon tartást is kerülendőnek írja le a jogszabály, tehát mindenképpen meg kell oldaniuk a kutyatartóknak, hogy csak a szükséges, legrövidebb ideig legyen láncon a kutya.
Az Állatvédelmi Hatóság feladata lesz a jövőben is, hogy állattartási szabályok betartását ellenőrizze, de adott esetben a jegyző, illetve az Állat-egészségügyi Szolgálat munkatársa is végezhet ilyen tevékenységet.
"Az ellenőrök általában bejelentésre dolgoznak, de nyilván ha más módon tudomást szereznek nem megfelelő állattartásról, akkor azt mindenképpen kivizsgálják" - tájékoztatott a NÉBIH Állat-egészségügyi és Állatvédelmi igazgatóhelyettese.
Egy újpalotai lakótelepről kaptuk ezeket a fotókat egy odakozmált lábosról, és az áldozatáról, egy Audi TT-ről. Az előzményeket sejtjük, de ettől még nem értjük, miért az ablakon...
Pluralista, 2015.07.04 22:14
Egyáltalán, a degradáló, rasszista "kutya" nevet mikor tiltják be, és vezetik be a polkorrekt "eb kissebség" elnevezést?
Mikor lesz jogosult az "eb kissebbség" az átlagér kétszeresét meghaladó segilyre kizárólag a megcsinált kutyakölkök, ja bocsánat felelős példamutató kisebbségi eb-családban született állampolgárok (nem kis) száma után?
Orbán, vagy a mindenkori ügyeletes nemzeti KISZ-titkár-bohóc mikor minősiti az eb-kisebbséget rejtett tartaléknak, miklor ad nekik választójogot, mégpedig a megcsinált (ja bocsánat felelősen tervezett kisebbségi állampolgár családba szült) ebkölkök után arányosan? 10 kölök 10 szavazat, ugye emlékszünk Orbán tervére?
Hegedűs Zsuzsa, Féreg Zsuzsa, Tamás Gáspár, Heller Ágnes meg a többi reptoid mikor kezdenek el őrjöngeni hogy a rasszista magyar/fehér ember elnyomja, kizsákmányolja szeginy becsületes jóravaló ebeket, mikor kezdik el a magyar/fehér ember ellen uszitani őket, a bíróságok mikor mondják ki minden kutyatámadásnál hogy azt a rasszista magyar/fehér ember provokálta, ezzel is tovább uszitva a gyilkolásra szeginy kizsákmányolt eb-kisebbsiget?
Mikor?