A politikus jelezte, hogy a törvényjavaslatot szerda este fogadják el a parlamentben, mégpedig érdemi módosítás nélkül.
Rogán Antal azt is mondta, hogy szeretnék, ha az Országgyűlés még az idén elfogadná a "fair bankrendszerről" szóló, a lakossági hitelek átlátható árazásáról szóló törvényt.

A frakcióvezető közölte: továbbra sem adták fel a devizahitelek forintosítására vonatkozó elképzelésüket, minden devizahitelt szeretnének kivezetni a következő évben.

Mint ismert a Bankszövetség közleményben tiltakozott  a visszamenőleges hatályú jogalkotás és a negatív kampány ellen.

Az elszámolási törvény értelmében a bankoknak minden deviza- és forintalapú fogyasztói kölcsönszerződéssel el kell számolniuk, ki kell mutatniuk, mennyi volt az ügyfelek túlfizetése az árfolyamrés semmissége és az egyoldalú szerződésmódosítások miatt - rögzítette Rogán Antal. A devizahitelek törlesztőrészleteinek csökkenésére először jövő februárban, márciusban, a forinthiteleknél pedig jövő májusban, majd szeptemberben lehet számítani.
Számításaik szerint egy átlag lakáshiteles több mint egymillió forintot kap vissza, egy átlag autóhiteles pedig akár 300-400 ezer forintot.

Rogán Antal azt is mondta, hogy szeretnék, ha az Országgyűlés még az idén elfogadná a "fair bankrendszerről", a lakosság fogyasztási hiteleinek átlátható, "apró betűk nélküli" árazási rendszeréről szóló törvényt. Az átlátható árazás a Fidesz számára azt jelenti - magyarázta -, hogy nem lehet a fogyasztóknak olyan banki hitelterméket kínálni, amelynél a kamatmódosítás szabályai nem egyértelműek. Hozzátette, a német gyakorlatát tanulmányozzák, és várhatóan novemberben egy fél- vagy egész napos Fidesz-KDNP-frakcióülésen foglalkoznak majd érdemben a kérdéssel.

A frakcióvezető közölte egyúttal azt is, továbbra sem adták fel a devizahitelek forintosítására vonatkozó elképzelésüket, minden devizahitelt szeretnének kivezetni a következő évben.

Arra is reagált, hogy szerdán - Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter előző napi, az államháztartás kiadási oldalának fokozatos csökkentésére vonatkozó nyilatkozata alapján - az ellenzéki pártok képviselői kormányzati megszorításokról beszéltek.

"Ki az a bolond, aki gazdasági növekedés idején megszorításokon gondolkodik? Úgy tűnik, hogy a kis baloldali ellenzéki pártok" - fogalmazott a Fidesz frakcióvezetője, hangsúlyozva: a kormány politikájának lényege - amin nem kívánnak változtatni - a rezsicsökkentés, a bankok elszámoltatása, a kis- és középvállalkozások adóterheinek csökkentése és a gazdasági növekedés elősegítése.