A új központba eddig több mint száz embert vettek föl, és a munkahelyek további bővítését tervezik - mondta Roberto Boggio, a Transcom Worlwide Közép- és Dél-Európaért felelős vezérigazgatója. A Telenor nemzetközi szinten a Transcom csoport egyik legfontosabb partnere hosszú évek óta, fontos lépés volt az együttműködés kiterjesztése Magyarországra is, amelynek egyik mérföldköve a szegedi központ megnyitása.

Mike Michel, a Telenor Magyarország marketing vezérigazgató-helyettese kifejtette, a vállalkozás az elmúlt húsz évben jelentős összegeket fordított a távközlési infrastruktúra fejlesztésére, miközben a hangszolgáltatás mellett egyre fontosabbá vált az adatszolgáltatás.

Botka László (MSZP) szegedi polgármester elmondta, a gazdasági válság miatt az Európai Unió lehetővé tette az önkormányzatoknak, hogy közvetlen támogatást nyújtsanak munkahelyteremtő beruházásokhoz. A város 15 millió forinttal segítette a nyelveket beszélő, közép- és felső fokú végzettséggel rendelkező dolgozókat foglalkoztató központ kialakítását. Hasonló jellegű ügyfélszolgálati központok már évek óta sikerrel működnek Szegeden, köszönhetően a magasan képzett munkaerőnek. A telekommunikációs szolgáltatások mellett a szoftverfejlesztés a másik ágazat, amely bizonyítja, egy-egy iparág beruházásai egymást vonzzák - mondta a politikus.

A Transcom Hungary Kft.-t 2005-ben alapították, két helyen működik, Budapesten és Szegeden, összesen több mint 550 munkahellyel. A cég többnyelvű szolgáltatás nyújtására szakosodott több nemzetközi ügyfél részére, számos iparágban. Emellett Budapesten is van egy a Transcom globális infokommunikációs támogató központjai közül, ahol 31 IT-szakértő nyújt folyamatos segítséget világszerte az összes Transcom központnak. Közép- és Dél-Európában a Transcom összesen húsz ügyfélkapcsolati központot működtet, a világ 24 országában, 57 contact centerben pedig mintegy 29 ezer munkavállalót foglalkoztat.