A fejlődő és az átalakulóban lévő országok iparának fellendülését támogatni hivatott, több mint 170 tagállamot tömörítő bécsi székhelyű szervezet szerint az ipari termelés 6,5 százalékkal volt több a világon az idei első negyedévben, mint egy évvel korábban. Az átlag azonban nagy eltéréseket takar: a legnagyobb növekedés Kínában volt, 15 százalék, az Egyesült Államokban 7,1 százalékkal nőtt a kibocsátás. A feltörekvő országok némelyike is jelentős növekedést mutatott fel, Törökország például 13,8 százalékot, Mexikó 7,4 százalékot India 5,1 százalékot.
Visszaesett viszont az ipari termelés a politikai zavargások miatt Tunéziában (mínusz 7,4 százalék) és Egyiptomban (mínusz 8,9 százalék). Japánban - ahol 2,4 százalék volt a csökkenés - a földrengés és a szökőár éreztette hatását.
Európában is vegyes a kép az UNIDO szerint. A térség vezető gazdaságai - Németország, Nagy-Britannia, Franciaország - szépen teljesítettek, viszont a problémás országokban kevesebb áru került ki a gyárakból.
A legnagyobb mértékben a gépek gyártása nőtt, 15 százalékkal, az elektromos berendezéseké 12 százalékkal, a gyógyászati technikáé 11 százalékkal bővült.
Legolvasottabb

Változás a bankszámláknál: ráfizethet, aki nem vált újra

Gyorsan áttekerte a kapcsolót Finnország, ahogy levágta őket a Gazprom

Így szúrhat ki minket a NAV a sok százezer adózó közül, érdemes tudni róla

Izraeli katonai gépekre nyitottak tüzet az oroszok, új konfliktust robbanthat ki Putyin

Jeges zuhanyt kaptak a nyakukba a háborúról az orosz tévénézők

A nyugdíjakhoz is hozzányúlnának Matolcsyék

Putyin hatalma végnapjait éli, puccsra készül az orosz vezérkar – állítja egy elemző

A Mol is elengedi az orosz olajat, már belevágnak a leválásba
