Az ország méretét figyelembe véve ugyanis már 2-3 millió euró értékű forrásbevonáshoz is jó lenne, ha a tőzsdén keresztül is hozzá lehetne jutni. Igaz ez a szervezők számára nem jelent akkor bevételt, de egy 10 millió országban ennek működnie kellene - tette hozzá a cégvezető.

Az RFV vezérigazgatója beszélt arról is, hogy az első évek nagyon nehezek minden vállalat életében, amennyiben azonban ezt túlélte, akkor a növekedési szakaszban lesz egyre több forrásra szűkség, hogy a korábbi álmokat megvalósíthassák. A forrásbevonásnál gyakorlatilag életformáról is döntünk - hangsúlyozta a vezérigazgató. Stratégiai befektetőnél ugyanis el kell fogadni az alkalmazotti létet, a privát tőke esetében pedig a többségi tulajdont kell átadni.

A tőzsdei forrásbevonásnál mindez megmarad, de itt viszont szükség van elsősorban a transzparenciára,és világos stratégiára, ugyanakkor megmarad a maximális szabadság. A pénzügyi előny is ebben az esetben a legnagyobb, de ez csak hosszabb távon érvényesül. Ugyanakkor a stratégiai befektetőnél azonnal pénzhez jutunk, míg a privát tőkénél 4-5 éves időtávban lehet gondolkozni.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!