Máris látványos hatása van annak, hogy a kínai jegybank lényegében betiltotta az országban a bitcoint. Az indoklás szerint a kriptodeviza előállítása rengeteg energiahasználattal és környezetszennyezéssel jár. Ráadásul Kína úttörő szerepet játszik a jegybanki digitális pénz terén, és a digitális jüan versenytársait is igyekszik kiiktatni.
A bányászok reagáltak, rengeteg nagy teljesítményű, bányászáshoz használt számítógép került a piacra, amiket a Reuters beszámolója szerint a fémhulladék értékén adnak és vesznek.
Míg egy ilyen gép 4000 jüan, nagyjából 180 ezer forint volt áprilisban, most már csak 600-700 jüant ér.
A tiltás leginkább a magánzókat érinti, akik nem akarnak szembemenni a központi utasításokkal. A nagyobb bányászcégek megoldásként elkezdték működésüket áthelyezni más országokba, kedvelt célpont az Egyesült Államok, Kanada, Ausztrália, Oroszország, Kazahsztán és Indonézia.
Olyanok is akadnak, akik azt remélik, idővel lazítanak a szabályokon. Ők egyelőre leálltak és meglátják mi lesz később.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Legolvasottabb

Váratlan lépés Soros Györgytől

Háborúra készülnek a lengyelek

Áttörést értek el a fúziós energiával, ez megoldaná az energiaproblémákat

Kegyetlenül kiszúrtak egy egész generációval

Túl sok a cégautó, ezt már a KSH sem hagyhatja figyelmen kívül

Megszállták a rendőrök a siófoki Petőfi sétányt

M7 vagy 7-es főút? Ez a nagy kérdés
