Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
128 milliárd 530 millió 480 ezer 660 forint - ennyit bukott a magyar állam a Szurgutnyeftyegaztól visszavásárolt Mol-paketten a tranzakció óta eltelt bő egy hónap alatt. A mai zuhanás önmagában közel 24 milliárdos mínuszt eredményezett a részvénycsomagon.
Amint arról beszámoltunk, a 21,2 százalékos Mol-pakett Szurgutnyeftyegaztól történt visszaszerzésével együtt összesen 24 900 801 darab Mol-részvénye van a magyar államnak. A Szurgut-csomag kifizetésével közvetlenül 22 179 548 részvényt birtokol, ami a szavazati joggal rendelkező részvények 21,22 százaléka. A Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap révén pedig közvetetten 2 721 253 Mol-részvényre tett szert, ami 2,6 százalékos részesedés. Az állam így összesen a szavazó részvények 23,82 százalékával rendelkezik. Az állam tényleges befolyása ennél kisebb, ezt ugyanis a jelenlegi alapszabály tíz százalékban maximálja.
Az állam a Szurguttól 22 400 forintos (ezt az árat közölték hivatalosan, de fizetni euróban fizetett a magyar állam) átlagos áron megvett részvényeken bukott 128,5 milliárd forintot a jelenlegi piaci árral számolva, ami a teljes csomagra vetítve 144,3 milliárd forintos mínuszt jelenthet, ha a vásárolt áron számoljuk.
A nyugdíjvédelmi megbízott hétfői mondatait plagizálva ez az összeg - az idei költségvetési tervekből kiindulva - a gyed bő másfél éves összegének, avagy félhavi, egészen pontosan 17 napi nyugdellátásnak felel meg.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
A Magyar Közlöny mai számában részletesen írnak arról, hogyan érinti a kormány csütörtöki, koronavírus-járvány megfékezésével kapcsolatos döntöse az autós vállalkozásokat.
Seth64, 2011.08.12 01:45
Lassan nem lesz olyan társadalmi réteg, akibe ne rúgna bele egy jókorát a Fidesz, miközben a fülébe üvölti, hogy ez nem fáj.
Miért lehet a GYED téma?
Nem lehet nem észrevenni, hogy a kirúgott kismamának idővel nem kell majd akkora juttatásokat fizetni, mert csökken a jövedelme, ami alapján megállapítják például a GYED-et is.
Új munkaadója a munkaügyi hivatal az utolsó pár hónapban majd kiküldi virágágyást gyomlálni a közterekre, különben nem lesz munkanélküli juttatás. Majd a férje vesz neki hosszabb kapát, hogy ne kelljen nagy hassal mélyre hajolnia. Na jó, ez nem így lesz, csak a nagy hajrában még nincs kész a jogszabály, ami ezt biztosítja is. :)
Tavaly beindult a "ne menjenek a kismamák táppánzre", mert ugye az is csak TB kifizetés, aztán hogy ne legyen akkora a GYED-GYES összege, most már repülhetnek is a kismamák. Egyszerre nyer az állam a kasszákon, és marad pénz a munkáltatóknál. Na ez megszorítás, akárhonnan is nézzük. Csak a hatása és a hasznossága kérdéses. meg ha már nem dolgoznak, akár szülhetnének is gyerekeket, nem? Uramatyám! :o
Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok le libsi, se komcsi, sőt Fidesz szavazó voltam legutóbb (először és utoljára). Ettől azonban még messziről kiszúrom az égbekiáltó hülyeségeket, nem szajkózom a meglátjátok majd, hogy mindent jól csinálunk demagóg szöveget.
Gyurcsány Ferenc után azt hittem, nem jöhet rosszabb. Az év végére szerintem meglesz az új elkúrekorder. :(