Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Az elmúlt 30 nap duplikált forgalma valamivel 400 milliárd forint felett alakult (pontosan 428,6 milliárd forint lett), ami 20 százalékkal alacsonyabb az egy évvel korábbinál. Bár szeptemberhez képest kis mértékben élénkült a forgalom, továbbra is igen alacsony az üzletkötések értéke, utoljára ugyanis 2003-ban volt ennél alacsonyabb forgalom, ugyanúgy, ahogyan egy hónappal korábban is. Örömre tehát sok ok továbbra sincsen, amit jól mutat, hogy a korábban 100 milliárd feletti forgalommal az élen álló brókercégek meg sem tudják közelíteni ezt a szintet. Bár az Erste továbbra is tartja vezető helyét, ehhez októberben elegendő volt 68,6 milliárd forint. A második helyezett Concorde 58,6 milliárd forintot ért el októberben, míg a harmadik helyre az Equilor lépett fel 43 milliárd forinttal.
Szépen lépegetett fel viszont a ranglétrán a Random Capital, amely 12,8 milliárd forintos forgalmával már a 10 helyen állt a rangsorban, kiszorítva az első tízből a CIB és a Raiffeisent is. Mindez valószínűleg annak is betudható, hogy a külföldiek távolmaradása okozza a magyar tőzsdei forgalom visszaesését. A Random ugyanis alacsony díjaival főleg a magyar spekuláns rétegnél lehet népszerű, akik továbbra is aktívak maradhattak. Az átlagos kötésnagyság is arra utal, hogy a nagy intézményi szereplők távol maradnak a magyar piactól. Egy-egy üzletben ugyanis alig több mint másfél millió forintnyi papír cserélt gazdát az elmúlt hónapokban.
Ráadásul a magyar tőzsde esetében az sem túl vonzó, hogy egyre inkább az OTP felé tolódik el a forgalom, így a négy vezető részvény helyett lassan egy lesz csak. Októberben ugyanis a bankrészvény egyedül a forgalom kétharmadát adta, míg a Mol 10 százalékot tett ki a második legnagyobb forgalmával.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Elhatároztam, hogy nem fogom kesergéssel kezdeni a cikket, nyafogni arról, hogy mennyire ritkul az élményautó-piac. Főleg azért nem akartam nyafogni, mert egyelőre nincs miért...
USE, 2012.11.05 13:02
...hogy a BÉT tagságában egyetlen egy magyar van?...