Az infektológus elmondta, két elszigetelt esetről van szó, a diákok nem ismerik egymást. Amint megérkeztek a kórházba, szinte azonnal hivatalos "kontaktkutatás" kezdődött, ami azt jelenti, hogy pontosan feltérképezik, merre jártak, kivel kerültek kapcsolatba, amióta visszaérkeztek Iránból.
Szlávik János azt mondta, a párjukat is elkülönítették, vizsgálati eredményük várhatóan még csütörtökön rendelkezésre áll.
Kapcsolódó
Az egyik diák február 22-én, a másik 28-án érkezett Magyarországra. A gyógyulási idejüket a laboratóriumi vizsgálatok határozzák meg, ezt azt jelenti, hogy egy koronavírusos beteg akkor tekinthető gyógyultnak, ha az egymást követő vizsgálatok nem mutatják ki a betegség jelenlétét szervezetében. Ez általában a betegség kezdetétől 10-14 napig tart, de egyénileg változhat A szakember közölte azt is, hogy 15 főből - 11 diákból, két tanárból és két sofőrből - álló csoport előreláthatóan vasárnap elhagyhatja a karantént.
Egy fogorvos és az asszisztense pedig jövő hétfőn távozhatnak az elkülönítésből. Mivel mindannyian jól vannak, valószínűleg nem fertőzöttek, de még az utolsó napon is vizsgálatokat végeznek rajtuk.
Koronavírus
Legolvasottabb

Szigorú szabályok léptek életbe szombaton: szinte minden boltra és termékre érvényes

A Mol kéréssel fordult a magyar autósokhoz
Hatósági áras üzemanyagok: nem várt probléma az OMV-nél

Olajembargó: cselhez folyamodhat az EU

Adategyeztetés: szüneteltethetik a nyugdíját annak, aki ezt elmulasztja

Új autómárka jelent meg Magyarországon, 20 kereskedés nyílik

Így lehet kijátszani az új benzinárszabályt
