Először a Dunántúlon és a középső országrészben, később keletebbre is kialakul eső, zápor, helyenként zivatar. Az éjszaka második felében már főként csak a keleti határszélen lehet csapadék.

Vasárnap a nap első felében a déli megyékben erősen, északon közepesen felhős, illetve fátyolfelhős lesz az ég, majd délután lassan mindenhol csökken a felhőzet. Számottevő csapadék nem valószínű.

A délnyugati, déli szél egyre nagyobb területen északnyugatira fordul, és a Dunántúlon erős, néhol viharos közeli lökések kísérik. Intenzív záporok környezetében is lehet átmeneti szélerősödés. Vasárnap élénk, időnként erős lökések kísérik az északnyugati szelet.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 2, 8 fok között valószínű. A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 10, 15 fok között alakul - írta az OMSZ.

Ez a helyzet Európában

Európa nagy részének időjárását anticiklon határozza meg, ami miatt többnyire száraz, napos az idő. A délutáni órák hőmérséklete a tavaszt idézi, ám a hajnalok még többfelé elég csípősen alakulnak.

A skandináv térségben, a Brit-szigeteken, valamint a Benelux-államokban és Németországban ciklonális hatások érvényesülnek: több a felhő, szelesebb az idő, és több helyen fordul elő csapadék is. Különösen a Norvégiától a Pireneusokig húzódó hosszú hidegfront mentén van sok felhő, de a front két oldalán nincs nagy hőmérséklet-különbség.

Vasárnap estig ez a front eléri a Kárpát-medencét is, záporokat, zivatarokat okoz, és megnövekszik a felhőzet - írta az MTI.