Az Országgyűlés ma fejezi be aktuális kéthetes ülését. A képviselők az LMP kezdeményezésére legfeljebb hétórás vitát tarthatnak az offshore cégek elleni fellépéshez szükséges lépésekről.
Az ülésnap délelőtt 11 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, ezt az ilyenkor szokásos kérdések és azonnali kérdések követik.
Az offshore-ellenes vitanap várhatóan 14 óra után kezdődik és kormányoldalnak négy, az ellenzéknek pedig három óra áll majd rendelkezésre véleménye kifejtésére.
Az LMP azzal indokolta a vitanap szükségességét, hogy szerintük csak szavakban létezik a politikai konszenzus az offshore cégek elleni fellépésről, miközben a rendszerváltás óta az államadósság két és félszerese vándorolt offshore cégekhez.
A vitanap megtartását az MSZP és a Jobbik képviselői is támogatták.
Legolvasottabb
Németország borítja az uniós olajembargót, külön tiltást vezetnek be

Felőrlő szakaszába érkezett a háború

Ismét fontos döntést hozott Oroszország

Pletser Tamás: lassan oda jutunk, hogy az oroszoknak le kell kapcsolniuk az olajkitermelést

Megúszhatatlan a nyugdíjpofon: a megtakarítók gigantikus válság elé néznek
