Németh Lászlóné a televíziónak elmondta: az állam meghatározó, de kisebbségi részvénycsomag tulajdonosa a Mol-ban, és semmilyen módon nem szól bele a társaság üzletvitelébe, így támogatási politikájába sem. Ugyanakkor kiemelte: nem tartja helyesnek, hogy egy részben állami tulajdonban álló vállalat bármilyen politikai formációnak anyagi támogatást nyújtson. Németh Lászlóné a televíziónak elmondta, hogy több kérdésre is választ vár az olajvállalat vezetésétől, és az eddigi gyakorlat befejezését kéri majd tőlük.
Több napilap is hírt adott arról, hogy több mint kétszázmillió forint adományt kapott 2011-2012-ben a Haza és Haladás Alapítvány, amely Átláthatósági politika címmel tette közzé minden egymillió forintnál nagyobb összegű adományát és kiadását.
A Népszabadság, a Világgazdaság, a Magyar Hírlap és a Népszava is beszámolt arról, hogy a támogatók között szerepel az OTP Bank és a Mol is.
Giró-Szász András kormányszóvivő az MTI-nek elmondta, hogy a kormány nem folyik bele a Mol irányításába, így a cég menedzsmentjének támogatási politikáját sem kommentálja. "Ugyanakkor ez a helyzet is nyilvánvalóvá teszi, hogy semmiféle hatalmi túlterjeszkedés vagy demokratikus deficit nem jellemzi hazánkat, hiszen pont azok, akik ezeket az alaptalan vádakat rendszeresen megfogalmazzák, jelentős +állami+ támogatásban részesülnek" - tette hozzá Giró-Szász András.
Legolvasottabb

Pofon az oroszoknak: Szlovákia új gázszállítót talált

MVM-ügyfelek, figyelem: fontos változást jelentettek be

Hol van a tej és a hús a boltokban? És miért? Újabb változás az üzletekben
Washington nemet mondott Moszkvának: csődbe kényszeríthetik Oroszországot

Újabb drágulás hozhatja a frászt az autósokra

Orosz szankciók és a magyar kormány: megszólalt von der Leyen is

Megjelent az első drámai áruhiány Szerbiában

Jön az újabb élelmiszer-drágulás: mit tehet Magyarország?
