A Magyar Bankholding Zrt. közel egy éve, 2020. december 15-én kezdte meg tényleges működését. A társaság célja a Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarék csoport egyesülésének és átalakításának levezénylése, összhangban az idén márciusban elfogadott üzleti stratégiával és a novemberben nyilvánosságra hozott fúziós menetrenddel.

Az összeolvadás hangsúlyos eleme az egységes szervezeti irányítási struktúra létrehozása a Magyar Bankholdingban és tagbankjaiban. Ennek megfelelően 2021. november 16. napjával a Bankholding vezérigazgató-helyettesei és ügyvezető igazgatói átvették a szakmai és munkajogi irányítást a csoport tagbankjaiban, a Budapest Bankban, az MKB Bankban és a Takarék csoportban.

Barna Zsolt veszi át az irányítást

2021. december 1-jével a csoport újabb lépéseket tesz az egységes irányítás kialakítása érdekében: a Magyar Bankholding igazgatósági elnökének feladatait ellátó Barna Zsolt veszi át a vezérigazgatói feladatokat, majd a jövőben a társaság elnök-vezérigazgatójaként irányítja a Bankholdingot. Az MTB Zrt. elnök-vezérigazgatói posztját Szabó Levente, a Bankholding egyedi kiszolgálásért felelős üzleti vezérigazgató-helyettese, az MTB Zrt. és a Takarékbank Zrt. jelenlegi vezérigazgató-helyettese fogja betölteni, a holding szervezetben meglévő pozíciójával járó feladatok ellátása mellett.

Vida József a Bankholding tagbankjainak refinanszírozó jelzálogbankjaként működő Takarék Jelzálogbank Nyrt. elnökeként dolgozik tovább a csoporton belül, összhangban a társaság november 23-i közgyűlésén történt újraválasztásával.

Márciusban beolvad a Budapest Bank az MKB-ba

Az év végéig megvalósuló egységes szervezeti irányítási struktúra a Magyar Bankholdingban és tagbankjaiban – ideértve az MTB Zrt.-t és a Takarékbank Zrt.-t is – egyértelmű vállalatirányítási rendszert hoz létre, ami elősegíti a tagbankok működési hatékonyságának javítását és egyszerűbbé teszi a társaságok irányítását. A Magyar Bankholding tervei szerint a teljes működés egységesítése két lépcsőben valósul meg: 2022. március 31-én összeolvad a Budapest Bank és az MKB Bank, a Takarék csoport pedig 2023 második negyedévéig csatlakozik a fúzióhoz.

Az egyesülés célja Magyarország legmodernebb bankjának felépítése, amelynek alapértéke a stabilitás és megbízhatóság, és digitális megoldásaival radikálisan javítja a pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos ügyfélélményt.