Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Az elmúlt években dinamikusan nőttek a keresetek Magyarországon és ez nem csak a leggazdagabb rétegre volt jellemző - olvasható a portálon.
Azonban az európai bérlistán a legszegényebbek nem léptek előre a magyar társadalom alsó fele 2016-ban ugyanott volt, ahol 2010-ben. Ezzel szemben a legjobban kereső egymillió magyar előrelépett, s 2010 és 2016 között megelőzött 75 millió jól kereső európai polgárt. A legfelső százezres tömeg pedig már betört az uniós elitbe.
A 2017-es adatok azonban azt mutatják, hogy az itthoni viszonylatban jelentősnek mondható béremelkedés európai viszonylatban még a szinten maradáshoz sem volt elegendő.
Róna Péter szerint a forint gyengült, vagyis a magyar keresetek értéke uniós összevetésben csökkent. Ráadásul az infláció ma már meghaladja az uniós átlagot is.
A mostani számok is ezt igazolják, hogy 2010 után az Orbán-kormány egyértelműen jelentős jövedelmeket csoportosít át a társadalom alsó kétharmadától a gazdagabb egyharmad felé. Tovább nehezíti az előbbiek helyzetét, hogy a szociális támogatási rendszer megnyirbálásával is tetemes összegtől fosztották meg őket. Mindez együtt azt eredményezte, hogy helyzetük drámaian romlik európai sorstársaikhoz képest.
- tette hozzá Róna Péter.
Nyugatos_szolasszabadsag, 2019.01.22 17:21
Ki is vett el pénzt a szegényektől?
Talán azok akik megduplázták a minimálbért és a szakmunkás bérminimumot? Akik segély helyett közmunkát adtak a legszegényebbeknek?
A cikk is bevallja, hogy a forintgyengülés vett el esetleg az emberektől pénzt.
A kérdés itt az, hogy miért is gyengül a forint ha masszív külkereskedelmi többletünk van? Miért gyengül, ha a jegybank 0,9%-os kamattal is el tudja adni az állampapírokat? Miért gyengül a forint ha minden gazdasági mutatónk javul, az államadósság csökken és javul a szerkezete, az államháztartási hiány rekordalacsony?
Erre a kérdésre így nehéz józan választ adni. Az egyszerű válasz az, hogy a forint ellen spekuláltak bizonyos nem éppen közgazdasági racionalitást követő emberek.
Viszont nem is ez a lényeg, hanem hogy miért született ez a cikk. Azért született, mert belátható időn belül utoljára lehetett valami rosszat írni a hazai bérstatisztikákról (már ehhez is eléggé meg kellett izzadni ilyen bérnövekedés mellett).
Ugyanis a forint áttört minden létező technikai határt az euróval szemben, miközben masszívan erősödött:
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQWUboLsMXjPWKISmhODGmMz0Z3n_qijC0Q5jRoLD5wLls7TNE-gg
Ez itt a lényeg. Trendfordulót láthatunk, innentől nagy valószínűséggel erősödni fog a forint középtávon. És a libbantak nagy bánatára már nem lehet majd ehhez hasonló cikkeket kanyarítani a magyar bérekről :(:(:(:( brühühü :(:(
És csak szólok, hogyha megfelelő szintre erősödik a forint az euróval szemben, Orbán is be fogja lengetni az euró bevezetését. Csak arra vár, hogy a magyar állampolgárok számára kitűnő alkut köthessen a pénzvilággal.