Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
A portál azt próbálta megbecsülni, összesen mennyi közpénz ment el stadionokra, sportcsarnokokra és egyéb fejlesztésekre.
A korábban megjelent sajtóhírekből már kiderült, hogy csak stadionokra mintegy 350 milliárd forintot költött el az Orbán-kormány, ebből az új Puskás Stadion 190 milliárdot nyelt el.
A fociszentélyek mellett uszodákra, multifunkcionális sportcsarnokokra, kézicsarnokokra, a határon túli foci támogatására (csak erre 20 milliárd forintot költöttek az elmúlt 2 évben), tanuszodákra, sportparkokra 454 milliárd forintnyi kiadást összegeztek. Vagyis csak létesítményekkel kapcsolatban 796 milliárdnál jár a kormány sportszámlája.
Ebből a pénzből pedig már egy olimpiát is meg lehetne rendezni - persze, ha nem jellemezné ezeket a játékokat a költségek brutális elszállása. A PwC ugyanis 2017 elején 774 milliárd forintra taksálta a 2024-es budapesti olimpia teljes költségvetését - a jellemző költségnövekedések nélkül.
A szakpolitikai kiadások (így a versenysport támogatása, a dopping elleni küzdelem) 155 milliárd forintra tehetőek az elmúlt évek költségvetései és zárszámadásai alapján.
Mindezt duzzasztja a társaságiadó-kedvezmények (tao) rendszere, mivel ez a fajta átcsatornázás bevételkiesését okoz a büdzsé számára. A rendszer indulása óta 2016-tal bezárólag a zárszámadási törvények alapján valamivel több mint 359 milliárd forint esett ki emiatt a költségvetésből, a 2017-2018-ben pedig a kormány számításai szerint az állam további 167 milliárd forintról mond le a sport érdekében.
Nemrég összeszedtük, melyik a tíz legolcsóbb új autó Magyarországon. A listára két- és hárommillió forint közötti árakkal lehetett felkerülni, de többségében klíma nélküli, hervadt szívómotoros, 60-70 lóerős kiskocsikat adnak ennyiért. Elmúltak már az idők, amikor kettőfélért jól felszerelt Suzuki Swifteket kínáltak ? ma már abból is 3,2 körül indulnak a légkondis példányok. Ha pedig egy mérettel feljebb akarunk menni, négy alatt nem ússzuk meg.
A legjobb közép-kelet-európai ingatlanfinanszírozó bankká választották meg az Erste Bankot a Construction & Investment Journal...