Az SNB adatai szerint az euróban tartott devizatartalék értéke 236,4 milliárd frankra nőtt december végére a negyedévvel korábbi 210,3 milliárd frankról. A jegybank devizatartalékában a dollár értéke 136,1 milliárd frankról 147,2 milliárd frankra emelkedett.
A jegybank teljes devizatartaléka 510,1 milliárd frankot tett ki december végén a három hónappal korábbi 471,5 milliárd frank után.
A devizatartalékban az euró aránya 46 százalékra nőtt december végén a három hónappal korábbi 45 százalékról. A dollár aránya változatlanul 29 százalék maradt.
A svájci központi bank devizatartalékában még ausztrál dollár, svéd korona, dán korona, szingapúri dollár és dél-koreai won is szerepel. Ezek együttes aránya a múlt év végére 7 százalékra nőtt a negyedévvel korábbi 6 százalékról.
Legolvasottabb

A Mol is elengedi az orosz olajat, már belevágnak a leválásba

Így szúrhat ki minket a NAV a sok százezer adózó közül, érdemes tudni róla

A nyugdíjakhoz is hozzányúlnának Matolcsyék

Újabb hírek érkeztek Putyin egészségi állapotáról

Kétségbeesettnek tűnő lépés az oroszoktól

Pakson megjelentek az amerikaiak, hogy kiváltsák az orosz fűtőanyagot
Eddig csak beszéltek róla, de most tényleg megindult a nagy hazavándorlás
