Csak Belgrádban évente mintegy hatszáz autó gyullad ki - írta a vajdasági Szabad Magyar Szó. A legtöbb esetben az autó tulajdonosa a "hunyó", aki elhanyagolja a gépkocsi rendszeres karbantartását, emiatt a motor túlmelegedik, aminek tűz lehet a vége. Nyáron a nagy meleg miatt jóval nagyobb az esélye ennek, mint télen.
Szakértők szerint az autók kigyulladásának leggyakoribb oka az elektronikai vezetékek okozta hiba, vagyis a rövidzárlat. A második helyen az üzemanyagpumpa meghibásodása áll, a harmadikon pedig az öngyulladás, ami nem egy konkrét meghibásodáshoz kapcsolódik, hanem egy helyzet, például a fékek túlmelegedése idézi elő.
A tűz nagyon gyorsan terjed, s ha a sofőr vagy valaki az autóban ülők közül nem reagál gyorsan, és nem sikerül hatvan másodpercen belül megakadályoznia a lángok tovabterjedését, akkor az egész jármű négy-öt perc alatt megsemmisül.
A baj elhárításához jól jön, ha van az autóban tűzoltó berendezés. Sajnos az autósok ezt sokszor a csomagtartóba teszik, ott áll hónapokon, éveken át, így könnyen használhatatlanná válhat. Ezért a szakértők azt tanácsolják, hogy a készüléknek az utastérben, a kezünk ügyében keressünk helyete.
A legfontosabb számok:
- 4-5 perc - ilyen kevés idő elég ahhoz, hogy a teljes autó kiégjen és megsemmisüljön
- 7-8 perc - a tűzoltóknak ennyi időre van szükségük, hogy megérkezzenek a helyszínre
- 60 másodperc - ennyi idő elég a tűznek, hogy eljusson a motorig
Legolvasottabb

Döntött az Aldi: ezek a termékek biztosan hiányozni fognak a jövőben

Megoldás a kínai vakcinával oltottaknak - pénzért

Figyelmeztetést kaptak a kínai vakcinával oltottak: "védekezzen úgy, mintha nem lenne beoltva"

Koronavírus: megérkeztek a friss adatok

Megjelent a brazil vírus a régióban, de ez nem minden

Balul sülhet el az európai koronavírus-igazolvány

Kiderült, kik utasítják el az oltást és miért

Mosás 30 vagy 40 fokon? Nagyon nem mindegy
