"Az ukrán küldöttség úgy döntött, az orosz küldöttség jogainak felfüggesztésével kapcsolatos kérdéseken kívüli beszünteti munkáját a parlamenti közgyűlésben" - írta Volodimir Arjev a Facebookon.
Egyúttal arról is beszámolt, hogy a kijevi törvényhozást a téma sürgős megvitatására, az új ukrán elnököt és a külügyminisztert pedig álláspontjuk egyértelmű kifejezésére kérik.
Volodimir Zelenszkij új ukrán államfő csalódottságának adott hangot kedden a történtekkel kapcsolatban, és elmondta, hogy megpróbálta az ügyben országa mellé állítani Angela Merkel német kancellárt és Emmanuel Macron francia elnököt.
"Kár, hogy európai partnereink nem hallgattak meg bennünket, és így jártak el" - emelte ki.
A heves viták után keddre virradóra megszületett döntés megteremtette az alapját annak, hogy Oroszország a 47 tagállamot tömörítő páneurópai szervezet tagja maradhasson. A határozatot, amely gyakorlatilag feloldja az orosz delegáció ellen 2014-ben hozott szankciókat, 118:62 arányban fogadták el.
Oroszország 2016-ban függesztette fel munkáját a közgyűlésben, két évvel azután, hogy küldöttségét a nemzetközi jogilag Ukrajnához tartozó Krím félsziget elcsatolása nyomán megfosztották szavazati jogától. Az orosz delegáció 2017 óta nem fizet tagdíjat sem, a szervezet szabályai szerint viszont kizárhatják azt az országot, amely nem tett eleget két éven át ezen kötelezettségének.
Május elején Moszkva a konfliktus miatt meglebegtette azt a lehetőséget is, hogy kilép az Európa Tanácsból, és felmondja az Emberi Jogok Európai Egyezményét.
Legolvasottabb

Ki nem találná, hol egyeztet az orosz külügyminiszter
Putyin barátja: Németország teljesen legitim célpont, ők lehetnek a következők

Megrémültek a befektetők attól, amit találtak: kipukkadt a lufi

A fizetések emelése most a tét, mutatjuk, hol nagy a gond

Nem tarthatnak már sokáig a pusztító sajtárak

Itt kopogtatnak a NAV-revizorok a héten

Külföldön is szükség van a magyar szürkeállományra
