Két új olcsó okos mobilt és két extraolcsó telefont mutatott be a Nokia. Ezek közül a Lumia 520-ast Európában 140 euróért, az USA-ban 180 dollárért kínálják majd, azaz negyedével olcsóbban, mint a cég jelenlegi legolcsóbb okos telefonját, a Lumia 620-ast. A világ mobilpiacán 2012-ben 99 százalékkal bővült a 250 dollárnál olcsóbb okos készülékek eladása, miközben az ennél drágábbak értékesítése csak 23 százalékkal nőtt. A Wall Street Journalnak nyilatkozó szakértőknek ennek tükrében nem okozott nehézséget megállapítani, hogy a finn nagyvállalat a piac leggyorsabban növekvő szegmensét célozta meg. Várakozások szerint 2013 lesz az első év, amelyben több új okos mobil talál majd gazdára, mint hagyományos készülék.
A finnek új beugró telefonja a Nokia 105 elnevezést kapta, ezt 15 euróért kínálják majd, ami néhány országban kisebb összeg, mint amennyiért egy pizzát lehet venni. A két véglet közötti középutat a Nokia 301-es képviseli, amelyért 65 eurót fognak kérni a készülék második negyedéves bemutatkozása után. A 3G-s telefonnal lehet videózni, 3,2 megapixeles kamerájával széles látószögű képek készíthetők. A Nokia nem akarja korlátozni legfontosabb technikai kunsztjait a legdrágább telefonjaira, hanem az olcsóbb okos készülékeket is erősen "felszerszámozva" kínálja.
A Nokia világpiaci részesedése tavaly 18 százalék alá esett a 2011-es 24 százalékról. A Samsung 23 százalékos súllyal vezeti a gyártók listáját, a harmadik az amerikai Apple 9,9 százalékkal, amelyet két kínai cég követ, a ZTE, 9,9, illetve a Huawei 3,3 százalékkal - derül ki az IDC informatikai tanácsadó cég adataiból. A finn cég 4,4 millió Lumia okos telefont adott el az elmúlt év utolsó negyedében szemben a július-szeptemberi 2,9 millióval. A Nokia 202 millió euró profitot ért el, míg egy évvel korábban 1,1 milliárdos mínusszal zárt az év utolsó három hónapját.
Legolvasottabb
Németország borítja az uniós olajembargót, külön tiltást vezetnek be

Felőrlő szakaszába érkezett a háború

Pletser Tamás: lassan oda jutunk, hogy az oroszoknak le kell kapcsolniuk az olajkitermelést

Megúszhatatlan a nyugdíjpofon: a megtakarítók gigantikus válság elé néznek

Lesújtó jelentés érkezett az orosz haderő katonai képességeiről
