Erről maga a milliárdos beszélt a Financial Times című brit lapnak, bár a hétfőn megjelentetett interjúban még mindig nem fogalmazott egyértelműen, vagyis nem mondta ki, hogy mikor hozza nyilvánosságra végleges döntését. Mint kifejtette, megvizsgál minden lehetőséget, figyeli, hogy az elnökjelölt-aspiránsok mit mondanak, milyen programot vázolnak fel, s hogyan reagálnak rájuk a választók. Március elején kellene bejelentenie az indulást, ha komoly kampányt akar - tette hozzá.

Bloomberg egyúttal elmondta véleményét az eddigi kampányról. Banálisnak és felháborítónak minősítette az eddigi vitákat és az egész kampány hangvételét. A Financial Times szerint a volt polgármester függetlenként indulna.

A milliárdos Londonban adott interjút a lapnak, s bár konkrétan ezúttal sem mondta ki, hogy elnökjelölt szeretne lenni, de ez volt az első alkalom, hogy ő maga beszélt terveiről, hiszen eddig csak kiszivárogtatta az esetleges indulásáról szóló információkat.

Először még januárban írt erről a The New York Times. Az akkori információk szerint Bloomberg azért fontolgatta indulását, mert bosszantja őt Donald Trump előretörése, és úgy gondolja, hogy Hillary Clinton pedig képtelen gátat vetni Bernie Sanders erősödő támogatottságának.

Michael Bloomberget mérsékelt politikusnak tartják az Egyesült Államokban, aki gazdasági kérdésekben a fiskális konzervativizmus híve, bizonyos kérdésekben azonban - mint például a fegyverviselés és -vásárlás korlátozása, vagy a környezetvédelem - liberális álláspontot képvisel.

Megvan az első két győztes a New Hampshire-i előválasztás első helyszínén

A demokraták elnökjelölt-aspiránsai közül Bernie Sanders, a republikánusoknál John Kasich nyerte a New Hampshire-i előválasztás első voksolását Dixville Notchban.

Bernie Sanders vermonti szenátor, demokrata elnökjelölt-aspiráns négy vokssal, a republikánus John Kasich, Ohio kormányzója pedig három vokssal megnyerte a választást. Legfőbb riválisaik közül Hillary Clinton, a demokraták között induló volt külügyminiszter egyetlen voksot sem kapott, a republikánusoknál szereplő Donald Trump üzletemberre pedig ketten szavaztak.

Száz éve már, hogy New Hampshire az első előválasztás színhelye, és ugyanilyen régi hagyomány, hogy a legelső voksokat Dixville Notchban lehet leadni, már éjféltől. A szavazóhelyiségek többsége ugyanis reggel nyolc órától várja a szavazókat, bár néhol reggel hattól lehet már voksolni. Még két településen, Millsfieldben és Hart's Location településen is éjfélkor szavaznak, de a hagyomány szerint a kanadai határ melletti hegyi falura, Dixville Notchra érdemes figyelni, ugyanis állítólag aki itt győz, az lesz a pártja elnökjelöltje is.

Éjfél utáni első nyilatkozatában John Kasich - aki megnyerte a republikánusok előválasztását ott - azt mondta a Fox televíziónak, hogy nagyon megtisztelő az eredmény, és nagyon sokatmondó is. Negyven éve nem kísérte ekkora érdeklődés az előválasztást, és általában az elnökjelölt-választás folyamatát, mint most - fogalmazott Kasich.