Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Évről évre áprilisban publikálja az egyik szegénységi mutatót, az anyagilag súlyosan depriváltak arányát az uniós statisztikai hivatal, az Eurostat.
A friss - részben előzetes számok alapján készült - adatsor szerint Magyarországon a súlyosan depriváltak aránya 16,2 százalékos volt. Ez javulást jelent a 2015-ös 19,4 százalékos mutatóhoz, pláne a 2013-as 27,8 százalékhoz képest, de így is azt jelenti, hogy 1,567 millióan élnek szegénységben. (A mutató számításáról itt olvashat bővebben.)
Kik számítanak szegénynek?
Azok számítanak súlyosan depriváltnak, akikre az alábbi kilenc tényezőből legalább négy igaz: :
Hogy állunk?
A most közzétett eurostatos adatsorból több ország - például Spanyolország, Görögország, Szlovákia, Lengyelország - adata hiányzik, de az összesített mutató szerint átlagosan az Európai Unióban 7,8 százalékos a depriváltak aránya, ez pedig közel 39 millió embert jelent. Magyarországnál rosszabb eredmény ért el Románia, ahol 24 százalékos az arány.
Csehországban és Szlovéniában azonban sokkal jobb a helyzet, előbbi országban 4,8, utóbbiban 5,2 százalékos a súlyos szegénységben élők aránya. Szintén magas, 10 százalék feletti a súlyosan depriváltak aránya például Horvátországban (12,5 százalék) és Olaszországban (11,9 százalék).
Németországban 4 százalék alatti, Finnországban 2,2, Norvégiában pedig 2 százalékos.
A Subaru gyártja az egyetlen bokszer elrendezésű sorozatgyártású dízel motort, megnézzük az Erőmérőben, hogy mit tud a teljesítménymérő padon.
krix2, 2017.04.25 13:06
Ezt az eredményt Piripócson kívül is tudják hozni?