Az ingatlanközvetítéssel és -fejlesztéssel foglalkozó Duna House-csoport 289,4 millió forint konszolidált adózott eredményt ért el 2021 első negyedévében, ami 9 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit, árbevétele 3 százalékkal 2,54 milliárd forintra nőtt - írja az MTI a cég a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett gyorsjelentése alapján. 

A jelentés szerint a csoport az első negyedévben jelentősen javította eredményességét, tisztított core EBITDA-ja (adó- és kamatfizetés, valamint értékcsökkenési leírás előtti eredmény) 471 millió forintot tett ki, 27 százalékkal meghaladva a tavalyi első negyedévit. A számviteli konszolidált EBITDA 433 millió forint volt, 18 százalékkal több a 2020. azonos időszakinál.

A növekedés motorja az első negyedévben az ingatlanközvetítő tevékenység volt, amelynek jutalékvolumene Magyarországon 30, Lengyelországban 60 százalékkal bővült a franchise és a saját irodás közvetítésben egyaránt. Magyarországon a lakóingatlanok piaca erős aktivitással kezdte az évet, részben az állami családtámogatási programoknak és a Covid-19 miatt átalakuló keresletnek köszönhető - írták.

Az ingatlanközvetítő hálózat jutalékbevételei (franchise) 36 százalékos éves növekedéssel 3,386 milliárd forintot értek el. A belföldi részesedés ebből 2,48 milliárd forint, a lengyelországi 816 millió forint volt, 93 millió forint pedig a csehországi tevékenységből származott.

A saját tulajdonú irodák üzemeltetése 490 millió forint jutalékbevételt hozott, ami 37 százalékos növekedésnek felel meg. A közvetített hitelek volumene 6 százalékkal 73,6 milliárd forintra nőtt a negyedévben, elsősorban a lengyelországi 8 százalékos bővülésnek köszönhetően. Magyarországon az erős kereslet ellenére stagnált a volumen az elhúzódó hiteligénylési folyamatok miatt, így itt a következő negyedévben várható bővülés.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!