A részvénypiac forgalma 9,2 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek a pénteki záráshoz képest - írja az MTI.

A kedvezőtlen nemzetközi hangulat lehúzta a magyar tőzsdeindexet is. A koronavírus-fertőzöttek növekvő száma negatívan hat a tőkepiacokra, illetve a tőkepiaci kilátásokra. Emellett a befektetők a jövő heti amerikai elnökválasztásra figyelve kivárnak - mondta Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője.

Hazai cégspecifikus hírek nem érkeztek, a Mol gyenge teljesítménye mögött az alacsony olajárak állnak - jelezte a szakértő.

A Mol 59 forinttal, 3,64 százalékkal 1561 forintra csökkent, 1,9 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 120 forinttal, 1,19 százalékkal 9950 forintra esett, forgalmuk 5,7 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 0,50 forinttal, 0,14 százalékkal 347 forintra gyengült, forgalma 203,8 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 105 forinttal, 1,55 százalékkal 6680 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3228,15 ponton zárt hétfőn, ez 83,15 pontos, 2,51 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz viszonyítva.

Nagy indexveszteséggel fejezték be a hétfői kereskedést az európai értékpapírpiacok a fertőzöttek növekvő száma és a szigorodó korlátozásokkal párhuzamosan romló gazdasági kilátások miatt.

A páneurópai FTSE EuroFirst 300 index 1,63 százalékkal, a Stoxx Europe 600 index 1,80 százalékkal csökkent hétfőn, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 2,89 százalékkal alacsonyabban fejezte be a kereskedést.

Londonban 1,17 százalékkal végzett alacsonyabban az FTSE-100 index, a frankfurti DAX 3,68 százalékkal, a CAC-40 Párizsban pedig 1,91 százalékkal gyengült. Milánóban 1,80 százalékos, Madridban 1,35 százalékos indexcsökkenéssel fejeződött be a hétfői tőzsdenap.

Októberben az elemzők által vártnál lényegesen nagyobb mértékben csökkent az ifo gazdaságkutató intézet németországi üzleti hangulatindexe. A mutató öt hónap javulás után először romlott.

A német SAP szoftverfejlesztő cég a piaci várakozásoknál gyengébben teljesített a harmadik negyedévben és kilátásait is visszafogta eredmény-beszámolójában. Részvénye emiatt mintegy húsz százalékkal gyengült, ami a technológiai ágazatra is negatívan hatott. Az ágazat mutatója öt százalékkal gyengült hétfőn.

Az olajár tovább apadt hétfőn a korlátozások okán romló gazdasági kilátások, valamint Líbia növekvő olajtermelése miatt. A Brent és a WTI az elmúlt héten mintegy két és fél százalékot veszített az árából. Az olajár hétfőn három heti mélypontot érintett.

Az európai piacok zárásakor a WTI nyersolaj ára 3,19 százalékkal állt alacsonyabban a globális kereskedelemben, hordónként 38,58 dolláron, a Brent ára pedig 2,92 százalékkal 40,84 dollárra csökkent.

Az eurót 0,35 százalékkal jegyzik gyengébben 1,1818 dolláron, az arany spot ára 0,19 százalékkal unciánként 1905,26 dollárra emelkedett.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!