Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelmi üzletekben 1,9, a nem élelmiszer-kiskereskedelmi üzletekben 7,6, az üzemanyag-kiskereskedelemben 5,0 százalékkal emelkedett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene. 2016. január-márciusban a forgalom volumene - szintén naptárhatástól megtisztított adatok szerint - 4,3 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakit.
Márciusban az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben a forgalom volumene 1,9 százalékkal nőtt. Az élelmiszer-kiskereskedelem 78 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 1,9, míg az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 0,5 százalékkal nőtt.
A nem élelmiszer-kiskereskedelem forgalmának volumene 7,6 százalékkal emelkedett. Növekedtek az eladások a gyógyszer-, gyógyászatitermék- és illatszer- (7,3 százalék), az iparcikk jellegű vegyes- (5,2 százalék), a könyv-, számítástechnika-, egyéb iparcikk- (3,9 százalék), a használtcikk- (3,5 százalék), a bútor-, műszakicikk- (3,1 százalék), a textil-, ruházati és lábbeli-üzletekben (2,2 százalék).
Az árucikkek széles körére kiterjedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 55 százalékkal emelkedett, ezzel folytatódott az évek óta tartó bővülés. Az üzemanyagtöltő állomások forgalma 5,0 százalékkal nőtt.
Legolvasottabb

Gyorsan áttekerte a kapcsolót Finnország, ahogy levágta őket a Gazprom

Változás a bankszámláknál: ráfizethet, aki nem vált újra

Brüsszel döntése elkaszálja a paksi gigaberuházást, de az átállás nehéz lesz

Jeges zuhanyt kaptak a nyakukba a háborúról az orosz tévénézők

Felvettük a babaváró támogatást, erre megcsalt a férjem: mit tegyek?
Román-ukrán gabonaháború kezdődhet

Így szúrhat ki minket a NAV a sok százezer adózó közül, érdemes tudni róla
