A 30 vezető iparvállalat Dow Jones (DJIA) indexe 0,01 százalékkal, az S&P 500 0,14 százalékkal, a technológiai részvények Nasdaq Composite indexe pedig 0,31 százalékkal emelkedett a nyitásban - írta az MTI a Reutersre hivatkozva.
Pénteken gyengült New York. A DJIA 0,25 százalékkal, az S&P 500 0,62 százalékkal, a Nasdaq pedig 0,74 százalékkal süllyedt.
Kapcsolódó
A kőolaj ára emelkedett. Hétfő délutánig a New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti (159 liter) ára 40 centtel (0,72 százalék), 56,03 dollárra emelkedett. A globális referencia minőség, az északi-tengeri Brent típus jegyzése 50 centtel (0,80 százalék) 62,97 dollárra ment föl.
A dollár stagnált. Az euró 1,1220 dollárt ért, ugyanúgy mint kora reggel.
Az arany ára alig mozdult. A fém unciáját (31,104 gramm) kora délután 1426,95 dolláron jegyezték, 0,02 százalékkal (25 cent) magasabban a pénteki záróértékénél - írta az MTI.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Legolvasottabb

Új uniós gázmegállapodás született, amin Magyarország nyer, a Gazprom veszít

Zuhan a forint, nem állította meg a lejtőn az MNB
Eddig csak beszéltek róla, de most tényleg megindult a nagy hazavándorlás

Újabb 75 milliárd forint hitelt vett fel ma a magyar állam, ennyibe került

Az oroszok ágyúznak Donyecben, az Azov-parancsnokság még az Azovsztalban van

Nyugdíjreform, adóreform, új lakossági állampapírok: itt az MNB új programja
Vámmentesen jöhet az ukrán áru Európába
