@Lehner.geza@gmail.com:
Ki a faxot érdekel mi volt 200-250 éve Amerikában!
Eszetlen kiutálása a multiknak, a magyar fejlődés megakadályozása. a legnagyobb borexportőr a Lidl! A vetőmag zömét sok milliárd forint értékben multik csinálják, nemzetközi cégek. Nekik van piacuk. az állami intézmények a fasorban sincsenek és nem is lesznek velük.
A magyar alma kínálat még mindig az ízetlen Idared, amely már a lengyeleknél sem megy. Ezt veheted leginkább ha magyar almáról van szó. Majd ha a kutyának sem kell és hiába sírnak az e fajtát termelők akkor majd lesz fajtaváltás!
Lehner.geza@gmail.com, 2020. december 7., hétfő 17:59
@dakujeme: Miután az USA levált a brit birodalomról abszolút protekcionista kereskedelmet folytatott. A belső piac megerősítése után lett csak a szabad tőkemozgás felkent bajnoka. A tőke szabad áramlásának dicsőítése mindig a legerősebb gazdaságok szólama.
Azt viszont látni kell, hogy az USA már nem alfahím. Kína utolérte és övé a jövő. Az EU pedig egy senki ebben a versenyben (az USA farzsebében) És akkor kanyarodjunk vissza a tőke szabad mozgásához, amit már Kína erőltet, az USA és az EU pedig megpróbálja védeni a cégeit a felvásárlástól. Tehát csak addig nagypofájúskodnak, amíg nem ők kerülnek az étlapra:)
Vannak területek, ahol minden erővel védenünk kell a saját piacunkat. Az élelmiszeripar és a mezőgazdaság biztosan ilyen.
@Lehner.geza@gmail.com:
Te egy félrevezetett balfácán vagy. Orbánista, aki gátja a fejlődésnek. Tudod a kapitalizmust az élteti, hogy profitot termel. Az elmaradott magyar mg. még elmaradottabb lesz, ha te megfizeted az elmaradottságot. Így aztán tovább nő a szakadék.
Jó példa erre az alma 700-800 ft egy kiló? Egy sima almáspitéhez kell legalább két kiló. Van kínálat be lehetne behozni de senki nem mer importálni.
így aztán az elavult magyar fajtaszortiment a gazos ültetvények maradnak. Ezt éred el vele.
Lehner.geza@gmail.com, 2020. december 7., hétfő 15:14
@Lehner.geza@gmail.com: Nekem 5% felárat simán megér, ha hazai termék. Az az 5% itthon marad és a magyar cégeket erősíti. Ha esetleg amiatt kevesebbet tudnék vásárolni - ami nem fenyeget - akkor még fittebb lennék:)
Nem hiszem, hogy akkor nem tudnám majd átúszni, átevezni, körbekerekezni a Balatont. (Ezek idén megvoltak)
Lehner.geza@gmail.com, 2020. december 7., hétfő 15:08
@glotter: Idő és méret kérdése. Egyenlőre még csak a CBA Prímák jó színvonalúak és a Reál néhány üzlete. Ha elindul a térnyerés, akkor is kell még vagy 10 év mire akkora szereplők lesznek, akik már jobb árat tudnak kialkudni az import termékeknél. A magyar beszállítók pedig még kevesen tudnak olyan mennyiséget előállítani, hogy lefedjék a piac nagyobb részét. Tejben, húsban már alakulnak a kapacitások és a mezőgazdaság további támogatásával más fronton is előrébb léphetünk. De már jobban állunk, mint amikor a szocik három kuponos céggel még a levegőt is elszívatták a magyar termelők elől. Hogy meg voltak sértődve, amikor el lettek hajtva a f..ba. OK, perben nyertek, de többet buktunk volna, ha maradnak. Szar papírfecniken kerestek milliárdokat, miközben a francia termékeknek taposták le a piacot.
Az elvvel egyet tudok érteni, hisz a magyar ipar védelmére egyszer már létrejött a "Védegylet". A szándék jó, a gyakorlati megvalósítása számomra a kérdéses.
Jelenleg a valóság az, hogy a hazai boltláncok egyes üzletei alacsonyabb színvonalon, magasabb árér forgalmazzák termékeiket.
nem értek egyet ezzel az államosítással, csak akkor ha az ujonnan megalakított vállalkozások a saját pénzükből épitenek új üzleteket, nem pedig a mostani üzletek átvételével, mert így nagyon könnyú, nem akarok mészáros áruházláncokat látni van pénze épitkezni, és parkolókat kialakítani, nem kell semmi esetre Az Aldival, a Lidl el és a Sparral létrehozott üzletekkel találkozni hazai névell mert amúgy is közpénzzel gazdagodtak eddig is. És nem szeretnék szocializmust látni ismét mert a fidesz bőven ilyen rendszerben gondolkodik. Már csak orbán plakátok hiányoznak és személyi kultusz lesz ismét.
Lehner.geza@gmail.com, 2020. december 7., hétfő 19:29