@n_zs:
Sem a bal-, sem a jobboldali kormány nem volt jó... olvasd el újra a cikket... és a társadalom sem volt képes alkalmazkodni az új feltételekhez ... szakadj már el a bal- meg a jobboldali ideológiáktól, mert nagyon nem erről van már szó ! Mindenki... érted ??? MINDENKI lehagyott már minket !!!
@n_zs: egy politikai rendszer akkor működik jól, ha azt bármikor úgy tudod átadni politikai ellenfeleidnek, hogy nem tartasz attól, hogy az vissza tud élni vele.
én értem, hogy téged kevésbé zavar egy fél-demokratikus rendszer amit a te kormányod irányít, mint egy demokratikus, amit más. azonban előbb vagy utóbb át kell adni a hatalmat...
vajon mennyire bízol meg egy esetleges balliberális kormányban, amelyik ilyen hatalmat kap? átadnád változtatások nélkül a mai politikai berendezkedést a ballibsiknek 8-12 évre? én nem. senkinek. és ha te sem, akkor bizony be kell ismerni, hogy szar a rendszer...
minden érmének két oldala van... csak ti a "fej" bűvöletében éltek...
ez egy bukott ország, egy korrupt, félrecsúszott, beteg társadalom, amely a rövidtávú haszonlesés és a tanult megalkuvás révén csak arra képes, hogy folyamatosan újrateremelje a saját gyökeres problémáit
@Saxon: nettó befizető vagyok te szerencsétlen, de 2002-ben az első Orbán kormány a jó kormányzati teljesítmény ellenére is megbukott. De szerencsére ők megtanulták a leckét (Urbán Lászlóval ellentétben), így 2014-ben is folytatni tudták. Ez még így is jobb mint amikor a szocialisták vannak kormányon és verik el az adómat.
@n_zs:
a magad fajták miatt sikerült a mindenkori politikai-gazdasági elitnek idáig juttatni az országot... és ehhez asszisztáltak a kádári jóléti-szociális "vívmányok" haszonélvezői mint te ...
jó lenne ha olvasnál a sorok között és persze értelmezni is tudnád...
Ebből az interjúból is látszik, hogy jól döntöttek amikor félreállították. Nem politikus alkat. Túlzottan elitista, érzéktelen a társadalmi problémák iránt, hibás-nem hibás játékot játszik, a saját megoldása pedig egy ordas nagy bullshit.
@waszabi: Lehet hogy forradalom vagy káosz lett volna, de az egyben egy megtisztulást is hozhatott volna, és nem lenne ez a reménytelen lecsúszó évtizedes dagonya, amiből - jól mondja Urbán - még csak kilátás sincs
Egyvalamit viszont nagyon nem értek. Átéltem a rendszerlopás körüli történéseket, ott voltam. A cikkben szereplő pénzügyi szakértő nem volt ott? Vagy milyen szemszögből látja az eseményeket?
Az átkosban még volt ipar, volt mezőgazdaság (még egészen az I. orbán kormányig). Aminek a módszeres szétverése, szétlopása kezdődött el 1990 után. Legendák keringtek a bagóért megvett gyárakról aminek a leszerelt berendezését busás haszonnal adta el az új tulajdonos. A felszámolóbiztosok korruptságáról, és még sorolhatnám.
Elég nehéz gazdaságilag alátámasztani és megmagyarázni ami itt történt, és történik. Ezt inkább bűncselekménynek hívják jobb helyeken.
Az illető a drasztikus üzemanyag áremelés miatti taxissztrájkot is eléggé sajátosan értelmezi. A jóléti rendszer megszüntetésére tett kísérletnek. Holott ebből lett a nagy olajszőkítési botrány. Amiben pár még most is aktív közéleti szereplő is aktívan közreműködött, és valószínűleg akkor indult meg a vagyonosodás útján.
Mellesleg ha pénzügyileg nézzük, akkor az üzemanyag ár összetétele pont a jóléti kiadások miatt annyi amennyi. Semmi más nem indokolná ezt a magas árat, ugyanis a legnagyobb részt pont az adók teszik ki.
"Orbán Viktor viszont alapvetően úgy tekint a gazdaságra, mint a politikára, amelyben mindenki csak mások rovására nyerhet..."
Ebben speciel Urbán a fején találta a szeget. De mit is lehetne várni egy olyantól aki ezt hozta magával a családjából, és életében még 1 napot nem dolgozott. Ebből kifolyólag eléggé pikáns amikor állandóan a munkáról papol.
Ma reggel az mr1-en volt egy bejátszás a visegrádi találkozóval kapcsolatban. Az orbán azt találta mondani, hogy az államnak kell előbb munkát adni a zembereknek, ez fogja helyretenni a gazdaságot. Valaki meginterjúvolhatná, hogy addig is ki fogja fizetni ezeknek az állami almazottaknak a bérét????? Ugyanis rám ne számítson! Már eléggé lehúzott az állam és töredékét keresem ugyanazért (vagy több) munkáért mint tőlünk nyugatabbra.
Persze lehet így is politizálni, de bele fog bukni. Sajnos az országgal együtt.
Ami a 90-95 közötti jelentős leértékelést illeti, jó lenne, ha utána nézne a szakember, hogy miért nem lehetett megcsinálni. Mert az összeomlás, munkanélküliség és a drágulás mellett afrikai nyomorba taszította volna az ország lakosságát, azért nem lehetett. Taxis sztrájk megvolt esetleg? Pedig az csak a benzin jelentős áremelkedése miatt történt, és az csak egy volt az alapvető megélhetési cikkek közül. Egy jelentős leértékelés esetén forradalomba, káoszba fordult volna az ország. Persze, ilyesmit nem tudhat az, aki csak mások véleményét olvasta az akkori helyzetről és nem tapasztalta meg. Különben nem írna le irreális elképzeléseket.
Bakker, miért kell gyáva nyúlnak lenni?
"Nem feltétlenül autokratikus a rezsim, vannak demokratikus alapszabályok, de az első számú vezető mindent elérhet, amit akar, azaz a távol-keleti rendszerekre emlékeztetően intézi a dolgokat."
A törvény betűje nem jelent semmit. Akkor ér valamit, ha a valóságban működik. Tehát, vagy demokrácia van, de akkor nem érhet el mindent egy miniszterelnök, vagy elérhet mindent, amit akar, de akkor nincs demokrácia. Az újságíró nem teszi jól, ha igazolni akarja Orbán mellébeszélését, jogi csűrcsavarását a demokráciáról. Nos, mint a cikkíró is beismerte, Magyarországon NINCS demokrácia jelenleg. Demokrácia lehetne a teljhatalom úgy is, hogy saját magát korlátozza, de erre sem lehet még nagyítóval sem nyomokat találni ezen rezsim ténykedésében. Ami a hazugságokat illeti: bármilyen helyzeten csak akkor lehet változtatni, ha előbb belátjuk, hogy mi a valósága. Amikor az ember hazudozik magának, hogy "ááá, ez valójában nem az, aminek látszik", nos, akkor nem is fog tenni a megváltoztatására sem semmit. Mert nincs rá indoka.
@Kotkodus: "közepesen teljesítő gazdaságot bármilyen gazdaságpolitikai rendszerben létre lehet hozni. kiemelkedő teljesítményre azonban csak egy demokratikus piacgazdaság képes."
Ehhez a megállapításodhoz csak annyit lehet hozzátenni, hogy még közepesen teljesítő ország sem vagyunk. Tömve vagyunk megváltókkal.
A gond csak az, hogy az ország népe megy az " olajfák hegyére"...
közepesen teljesítő gazdaságot bármilyen gazdaságpolitikai rendszerben létre lehet hozni. kiemelkedő teljesítményre azonban csak egy demokratikus piacgazdaság képes.
jelenleg távolodunk...
kíváncsi vagyok mi urbán véleménye arról, hogy mire számíthatunk 5-10 éves távlatban...
Saxon, 2014. június 25., szerda 19:42
Sem a bal-, sem a jobboldali kormány nem volt jó... olvasd el újra a cikket... és a társadalom sem volt képes alkalmazkodni az új feltételekhez ... szakadj már el a bal- meg a jobboldali ideológiáktól, mert nagyon nem erről van már szó ! Mindenki... érted ??? MINDENKI lehagyott már minket !!!