Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Az egyik legdrágább európai fővárosnak számít Budapest mind a lakásárak, mind a bérleti díjak tekintetében. A drágulás nem áll meg, de lassul - kezdi cikkét a Népszava, amely szerint az idei év első felében 22,5 százalékkal kellett többet fizetni a lakásokért, mint egy évvel korábban.
Némi jele már látszik a lassulásnak: a jegybank előzetes becslése szerint a harmadik negyedévben már "csak" 19,3 százalék volt a drágulás mértéke. A fiataloknak viszont is egyre elérhetetlenebb messzeségbe kerül egy lakás megvásárlása: egyre nagyobb összegű hiteleket kell egyre hosszabb futamidőre fölvenni az ingatlanvásárláshoz. Nem csoda, hiszen az erős kereslet és a szűkös kínálat miatt 2014 óta 184 százalékkal emelkedtek a budapesti lakásárak, ami jelentősen meghaladta a háztartások jövedelmének növekedését, állítja a napilap. Számukra az is komoly gondot jelent, hogy a fiatalok fizetése nő a leglassabban: a 20-30 év közötti, első lakásvásárló fiatalok átlagkeresete alapján vizsgálva viszont a belső kerületekben már 15,4, a külső kerületekben pedig 11,2 évnyi fizetést kellene egy új otthon megvásárlásához maradéktalanul félretenni - ahogy összefoglalta a problémát Nagy Márton MNB-alelnök is.
Ez a drágulás ahhoz elég volt, hogy az ingatlanpiacot nézve Budapest a hatodik legdrágább város az uniós fővárosok között. Csak Prágában magasabbak a jövedelmekhez viszonyított lakásárak a térségben. Itthon ráadásul annyival rosszabb a helyzet, hogy nincs kiterjedt bérlakásszektor, a többség saját tulajdonú ingatlanban él. A bérelhető lakásokat így főként magánszemélyek adják ki rövidtávra, mégpedig a fizetésekhez viszonyítva rendkívül drágán: mutatja ezt, hogy egy egyszobás lakás bérleti díja a fizetés 46 százalékát elviszi, míg az unióban csupán a 38 százalékát. Egy családnak is megfelelő, háromszobás lakás bérleti díja pedig már az átlagos fizetés csaknem 79 százalékát teszi ki Budapesten.
Egyelőre ezt az egy képet mutatták az autóról, amelyből csak annyi sejthető, hogy középmotoros gépről van szó, amely magán viseli a Peugeot kínálat néhány markánsabb stílusjegyét.
Vannak olyan webáruházak, ahol nem csak egy napig vagy egy hétig tart a „Fekete Péntek”, hanem sokkal tovább....
Nyugatos_szolasszabadsag, 2019.11.25 14:28
Mutassanak már erre bármilyen bizonyítékot! Csak azért mondom, mert még a térséghez képest is olcsónak számít Budapest. Prága, Varsó, de még Pozsony is drágább. Akkor mire megy itt a nagy nyálverés?!
Egy Budapesten élő magyar ha jól emlékszem átlag fizuval 6 évig kell dolgozzon, hogy kifizessen egy lakást, és ez a mutató kb mindenhol magasabb mint 6 év egész Európában. Nem beszélve a nagyarányú családtámogatásokról.
Gazdasági fellendülési ciklus csúcsán vagyunk. Mikor legyen drága bármi ha nem most? Tessék várni 2-5 évet és minjárt más miatt fognak sírni az emberek.