Angela Merkel elmondta: a kelet-ukrajnai helyzetről szóló jelentések "erősödő orosz katonai jelenlétről" szólnak, és arról, hogy újabb térségeket ért el a válság. Ezért ismét foglalkozni kell a Moszkva elleni büntetőintézkedések ügyével. Az EU a válság diplomáciai megoldását szorgalmazza, de már a tagállami vezetők márciusi csúcstalálkozóján világossá tette, hogy nem riad vissza az újabb szankcióktól, ha tovább súlyosbodik a helyzet. A szombati brüsszeli értekezleten ennek alapján kell tárgyalni arról, hogy miként reagál a közösség - mondta a német kancellár.
A német törvényhozás alsóháza, a Bundestag külügyi bizottságának elnöke, Norbert Röttgen szerint a tagországok állam-, illetve kormányfőit összefogó Európai Tanács ülésén nem csak tárgyalni kell az újabb szankciókról, hanem azonnal dönteni is kell azok bevezetéséről.
Kapcsolódó
Vlagyimir Putyin orosz elnök a késlekedést Európa gyengeségének jeleként értékelné és tovább folytatná az ukrán válság elmélyítését célzó tevékenységét - nyilatkozott Röttgen.
Az Angela Merkel kancellár bizalmasaként számon tartott politikus hangsúlyozta: nem szabad várni, mert egyértelművé vált, hogy "Oroszország tankokkal és katonákkal jelent meg Ukrajnában".
Legolvasottabb

Visszahívás a szabadságról: rossz hír a munkavállalók számára

Hatályba lép pénteken a sok mobilost érintő, megújított rendelet

Lakhatatlanná válhat az Alföld, Szegeden különösen nem lesz jó lakni

Percek alatt szakadt be a forintárfolyam

Öngyilkos vásárlási spirálba kerültek a magyarok

A senki földjére küldik Magyarországot a franciák és az EU

Már arra készülnek, hogy Európa tizedében az áramot is elvágják az oroszok
