Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Lehet-e az amerikai utazási irodák következő nagy ajánlata ügyfeleiknek a selymes kubai tengerparti üdülés? - teszi fel a kérdést a MarketWatch azt követően, hogy Barack Obama amerikai elnök, illetve Raul Castro kubai államfő bejelentette: véget akarnak vetni a két ország 55 éve tartó hidegháborújának. Obama legkésőbb elnöksége végére, 2017 elejére le akarja zárni a folyamatot.
A tervek szerint a felek kölcsönösen megszüntetnék a turisztikai és pénzügyi korlátozásokat. Obama ugyan kapott bírálatot és dicséretet is a kongresszusi képviselőktől a nyitással kapcsolatban, ám a közvélemény mellette áll. Ebben az ügyben az amerikaiak 55-60 százalékának támogatására számíthat, csak a kommunistafaló 30 százalék utasítja el a jég feltörését.
Tiltott gyümölcs
A blokád végét jelentő politikai megállapodás ugyan nem oldja fel teljesen a turisztikai korlátozásokat, azaz elvileg nem teszi lehetővé a pusztán nyaralási célú utazásokat Kubába, ám nyit egy kiskaput, ugyanis - számos más ok mellett - lehetővé tesi a családi látogatásokat, a vallási, a művelődési vagy az újságírási célú utazásokat. Az utazási irodák abban bíznak, hogy végül teljesen feloldják az idegenforgalommal kapcsolatos korlátozásokat, így felszabadul a kubai turisztikai piac. Ezt a várakozást támasztja alá, hogy felek bejelentése szerint nagykövetséget nyitnak egymás fővárosában.
A szakemberek összességében arra számítanak, hogy az amerikaiak szívesen keresnék fel Kubát. Számos érvük van emellett. Az első, hogy a több mint fél évszázados elszigeteltség miatt egyfajta tiltott gyümölcs lett Kuba - mondta a MarketWatchnak Steve Loucks, a Travel Leaders utazási ügynökség szóvivője. Korábban megkérték az értékesítőiket, hogy mérjék fel az érdeklődést. Ez azt az eredményt hozta, hogy a potenciális ügyfelek 55 százaléka elutazna Kubába, ha tehetné.
Hajók régen és ma
Loucks és más szakemberek is úgy látják, hogy a tiltott gyümölcs feeling, illetve a homokos tengerpartok mellett számos más érv is szól a szigetország mellett. Ezek egyike Kuba közelsége az USA keleti partjához, a másik az ország óriási történelmi hagyományai, amelyek egészen Amerikai felfedezésééig, Kolumbusz partra szállásig nyúlnak vissza.
A kedvező fekvés vonzóvá teszi Kubát az üdülőhajóknak is - fejtegeti Carolyn Spencer Brown, a Cruise Critic internetes portál főszerkesztője. Ezen a tényen az sem változtat, hogy időre van szükség e lehetőség kihasználásához, ugyanis a szigetország kikötői egyelőre nem alkalmasak az ilyen hajóóriások kikötésére. Ha az infrastruktúrát megteremtik, akkor Kuba pariba kerülhet a Bahamákkal - igaz, ez sokaknak nem hangzik valami pozitívan, ugyanis az utóbbiról azt tartják, hogy a rengeteg turista miatt túlzsúfolttá vált.
Muszáj megnézni!
További érv a nagy idegenforgalmi lehetőségek mellett, hogy valójában Kuba már az elmúlt években is turistaparadicsommá vált. Idén szeptemberig 2,2 millió látogató kereste fel a szigetországot - derült ki a Caribbean Tourism Organization adataiból. Ezzel a Dominikai Köztárság után a második legnépszerűbb karibi célországgá vált. Köszönhetően Obama korábbi enyhítéseinek sok amerikai is eljut Kubába.
Carolyn Spencer Brown szerint a lényeg az, hogy a karibi szigetország azok közé a turisztikai célpontok közé tartozik, amelyek eddig lényegében zárva voltak az utazást kedvelők nagy többsége előtt. Olyan hely, ahova mindenki el szeretne jutni legalább egyszer az életében.
Európában már nemigen lehet labdába rúgni hibrid autókon kívül mással. Ennek megfelelően a következő Nissan Qashqai hajtásválasztéka is ilyenekből áll majd, ám ezek között is igen...
unortodox, 2014.12.18 14:57