Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
A legnagyobb izraeli egészségbiztosító pénztár, a Klalit jelentős számú, 200 ezer 60 évesnél idősebb páciens adatainak elemzéséből kimutatta, hogy két héttel az első dózis után harmadával kevesebben voltak az új fertőzöttek között az idősek, s nem csak az oltottak körében csökkent a megbetegedések száma.
Az izraeli kutatások azt mutatják, hogy a Pfizer által készített koronavírus elleni vakcina nem csak az oltottakat védi meg a Covid-19-fertőzéstől, hanem azt is segít megelőzni, hogy a már beoltott emberek továbbadják a betegséget másoknak.
A kutatás legfőbb kérdése az volt, hogy vajon csak az oltottak megbetegedését akadályozza-e meg, vagy a vírus továbbadását is lassítja a vakcina. Az azonosított fertőzöttek adataiból az derült ki, hogy az oltás 5-12 napig nem hatott ki az általános fertőzési arányokra a megfigyelt 200 ezer 60 évesnél idősebb körében, de a 13. napon már enyhén csökkent, és a 14. naptól harmadával csökkent megfertőződésük az egész korosztályra kivetítve.
Ran Balicer professzor, a Klalit kutató részlegének a vezetője szerint noha az eredmények csak előzetesek, de "nagyon biztatóak". "Fontos szem előtt tartani, hogy ezek a megfigyelések nem azt mutatják, hogy teljes védelmet nyújt az oltás a betegséggel szemben" - figyelmeztetett mégis a további óvatosságra. "Ezért az oltottaknak továbbra is óvatosaknak kell lenniük, arcmaszkot kell viselniük, és be kell tartaniuk a közegészségügyi utasításokat a körülöttük élők védelme érdekében" - tette hozzá.
Balicer elmondta a ynetnek, hogy a szakértők reményei szerint a következő hetekben bebizonyosodik, hogy az oltás segíti-e a fertőzött emberek súlyos Covid eseteinek és kórházi kezelésének csökkentését is.
Az oltást a gyógyszergyártó cég utasításai alapján három hét után meg kell ismételni, és csak a vakcina második dózisának beadása után egy héttel ígérik a mintegy 95 százalékos védettséget az oltottak számára.
Izrael világelső a lakosság arányához viszonyítva a koronavírus elleni oltásokban, 2020. december 20-án kezdte meg az egészségügyiek és a különösen veszélyeztetett 60 év fölöttiek beoltását. Eddig a vakcina két dózisa közül az elsőt csaknem 2 millió embernek adták be, és már megkezdték a második dózis beadását is.
Az idei Dakar-rali ugyan már pénteken véget ért, a legemlékezetesebb pillanatáról csak utólag indult népszerűségnek egy felvétel. Igen, itt azt látni, ahogy a kamionos mezőny verhetetlenjének...
I.N.R.I., 2021.01.14 11:44
Az influenza esetében sincs.
Oltás azért kell mert csökkenti az eü.-i rendszer katasztrófális leterheltségét. A laikusok nagy ívben szarnak rá de szó szerint háborús helyezetek vannak a világ kórházaiban ahol tombol a járvány.
Az oltásokkal csökken a leterheltség de a COVID19 fogja a legtöbb áldozatot szedni a tömeges oltások után is. Ráadasul 2 év múlva az emberek ugyanúgy legyintenek a szezonális COVID járványra mint most az influenzára.
Nem fognak oltakozni ellene és átveszi az influenza eddigi vezető mortalitási szerepét.
Miért nem tűnik el?
- Ahhoz a világot egyszerre be kellene oltani.
Majd az oltott, tünetmentes világutazgatók hordják-viszik a szegény területekeről ahol a mutáns törzsek közben kialakulnak.
Afrikában azért "nincs járvány" (mindenki fertőzőtt és 4.-5. fertőzéseiken esnek át azért ott mutálódik a vírus) mert az átlagéletkor 18 év és tünetmenetesek. A fiatalokat akik a szuperterjesztők eleve nem is kapnak oltást!
Nyájimmujitás!!! Sok itt a birka az már tuti.