Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Angela Merkel kormánya "bedeszkázta az ajtókat és ablakokat" Nagy-Britannia előtt. Berlin még a látszatát is el akarja kerülni annak, hogy a Brexitról kezdődő formális EU-brit tárgyalások előtt háttéralkuk születhetnek a szigetország és Németország vezetése között - kezdte helyzetjelentését a Bloomberg.
Udvarias nein
A kancellárián ugyan fogadták a puhatolózó tárgyalásokra érkező brit diplomatákat, ám udvariasan elutasították, hogy bármilyen az Egyesült Királyságnak kedvező lehetőségről egyeztessenek a hivatalos tárgyalások elkezdése előtt - tudta meg a hírügynökség az ügyhöz közel álló forrásokból.
A minisztériumok tisztviselőit eligazították: utasítsák vissza, ha a csatornán túlról kapcsolatba akarnának lépni velük kollégáik. Még véletlenül se beszélgessenek olyasmiről, ami bármit elárulhat a német tárgyalási pozícióról a válási tárgyalások előtt - szivárogtatta ki egy további informátor.
Egyhangú üzenet
Ezek szerint a német üzenet ugyanaz a háttérben, mint nyilvánosan: az egyeztetések nem kezdődhetnek meg addig, amíg a londoni kormány nem nyújtja be kilépési kérelmét az európai alapszerződés 50. cikkelyének megfelelően. Ebből kell kiderülnie annak, milyen feltételekkel képzeli el London a válást.
Merkel hajthatatlan álláspontja rávilágít a kancellár szándékára, nevezetesen hogy az EU még akkor is egységesen lépjen fel Nagy-Britanniával szemben a Brexit folyamatában, ha emiatt érezhető gazdasági károkat szenvedhet el.
Más szóval a kilépés brit támogatói elszámolták magukat, amikor azt hitték, hogy Berlin nem vállalja fel a német exportőröket a Brexit miatt érő csapásokat. Németország a csokoládétól a személyautókig jelentős mennyiségű és értékű árut szállít Nagy-Britanniába.
Még keményebb lehet
A Bloomberg informátorai szerint a német kormány a várhatóan a jövő év áprilisában elinduló válási tárgyalások előtt azon fog dolgozni, hogy előtérbe tolja az EU maradék 27 tagállamának érdekét a brit szempontokkal szemben. Ennek érdekében egyebek mellett felállítottak egy Brexit-csoportot a külügyminisztériumban.
Az egységes európai fellépés magában foglalhatja azt is, hogy elutasítják London esetleges kérését egy átmeneti periódusra a teljes tagság és a teljes kilépés között. A szigetországnak erre azért lehet szüksége, hogy legyen ideje új kereskedelmi szerződéseket kötni legfőbb gazdaságai partnereivel, mielőtt kiesne a közös európai piacról.
Nem arról van szó, hogy az uniós tagállamok meg akarják büntetni a távozás mellett döntő briteket - mondta David McAllister, Merkel pártja, a CDU európai parlamenti képviselője egy hétfői londoni konferencián. De arról sincs szó, hogy kifejezetten kesztyűs kézzel bánnának velük.
Bő fél éve történt, hogy Somogyban egy térfigyelő kamera előtt rohantak neki a 68-as út egy körforgalmának. Most egy megyével odébb történt hasonlóan komoly körforgalmon átgázolás...
atombandi, 2016.10.21 13:07
te egyfajta rajongoi klubba tartozol. neke dmindegy hogyan, de doljon ossze az eu, es azert szurkolsz, hogy minel nagyobb kaosz legyen, probalod ezt kozvetiteni az olvasok fele. nem tudom neked abban mi lenne a jo, valoszinuleg nem sikerult megertened a gazdasagi mechanizmusat az eu mukodesenek. csak szolok, hogy pont a magadfajtak lesznek egy esemeny legnagyobb aldozatai.
a helyzet londonbol nezve katasztrofa. mutatoba sem talalni embert, akinek a kilepes megfelelne. egyre inkabb azt latom, hogy ki fognak lepni, de nem meggyozodesbol, hanem azert, mert ha megszavaztak, akkor azt fogjak csinalni. de teny, hogy nem a city fogja megszivni itt sem, hanem a videki kisvarosokban elok, akik a kilepes mellett szavaztak nagy tobbsegben.
az biztos, hogy probalnak valamilyenkorrigalo dolgot csinalni. nem veletlen az eszakir veto belengetes, az uj skot nepszavazas, a giblaltari helyzet es meg sorolhatnam...